logo

24.-25. 11.: Jak má vypadat výuka informatiky? To se mohou děti dozvědět v Galerii Harfa

Publikováno: 18.11 2018

První patro Galerie Harfa v Praze bude 24. a 25. listopadu 2018 patřit dětem a informatice. Mezinárodní počítačová akademie IT STEP bude společně s obchodním centrem oba víkendové dny věnovat celé odpoledne akci s názvem “Čím budu? Ajťák?”.


Program bude probíhat v sobotu i v neděli od 13 do 18 hodin. Celé odpoledne bude vedeno formou praktických workshopů pod vedením zkušených lektorů. Zúčastnit se může každý školák nebo student, workshopy však budou zaměřeny především pro děti od 8 do 14 let. Pokud vám nestačí výuka informatiky ve škole, tato akce je přesně pro vás. Za workshopy se nic neplatí a není potřeba žádná registrace předem.

A co celé odpoledne nabídne? Každý bude mít možnost vyzkoušet si například Lego Mindstorms, robotické stavebnice, které s pomocí lektorů budou samy děti ovládat. Buď pomocí ovladače, nebo díky algoritmům, které si s odborným dozorem upraví podle svých představ.

Milovníci počítačových her se vyřádí v Kodu Game Lab. Jedná se o speciální programovací jazyk z dílny Microsoft Research Lab. Díky své jednoduchosti umožňuje každému vytvořit si vlastní počítačovou hru.

Chybět nemůže ani anatomie počítače. Z jakých součástí se počítač skládá a jak jsou vzájemně propojené? Právě to si budou moci děti vyzkoušet. Sestavit si vlastní počítač od prázdné počítačové skříně až po samotné zapnutí.

Dále se každý dozví něco o fenoménu současné doby, YouTube, aktuálně nejrozšířenější platformě pro nahrávání videí na internet. K vyzkoušení bude i virtuální realita a počítá se s malým počítačem Arduino, na kterém si mohou uživatelé vyzkoušet řízení různých zařízení, přestože nejsou programátoři. Každý workshop bude trvat přibližně 15 minut a začne vždy, jakmile se u daného stolu sejde dostatečný počet zájemců. Současně může tedy probíhat až 5 workshopů.

Pomocí akce chceme rozšířit dětem obzory v oblasti informatiky. Ukážeme, že počítač není jen na hraní, může se stát zdrojem obživy. Už nyní roboti pomáhají v mnoha oblastech každodenního života a řízeni jsou samozřejmě pomocí počítačů.

Také chceme oslovit případné zájemce o studium v Malé počítačové akademie. Toto studium doplňuje a rozšiřuje aktuální Rámcový vzdělávací program v oblasti informatiky. “Word není informatika, je to typografie, psaní, formátování. Informatika je o analytickém myšlení, programování. Z vlastní zkušenosti vím, že děti jsou schopné základní programování zvládnout, ale kvůli Wordu, PowerPointu a Excelu na to není čas,” myslí si lektor IT STEPu Jakub Mazuch.

IT STEP Praha je jedna z 50 poboček mezinárodní počítačové akademie. Aktuálně otevíráme kromě odborných kurzů pro dospělé také kurzy pro děti ve dvou formách: Malá počítačová akademie (každý týden 180 min.) a kroužek STEP KIDS (týdně 75 min.) pro úplné začátečníky.

Autor: Janek Wagner, Pedagogické info

Zdrojhttp://www.pedagogicke.info/2018/11/24-25-11-jak-ma-vypadat-vyuka.htmlCopyright © 2014 - 2022 | Vytvořil: Jakub Mazuch (mazuch.net) | Verze webu: 2.4.4 | Všechna práva vyhrazena.